+48 754 673 457 [email protected]

Urządzenie małej sypialni wcale nie jest takie proste. Niewielka kubatura i relatywnie małe pole powierzchni podłogi to dwa najistotniejsze czynniki, które mogą nam przeszkodzić w postawieniu wymarzonego łóżka.

Dlaczego akurat łóżka? Po pierwsze, to właśnie łóżko jest najważniejszym elementem każdej sypialni. Niestety, również ono zajmuje najwięcej miejsca. Jak zatem zaaranżować i urządzić małą, przytulną sypialnię?

Łóżko? Do kąta marsz!

Pierwszym „impulsem” przy instalowaniu łóżka do sypialni (zwłaszcza małej) jest wprowadzenie go do pierwszego, lepszego kąta, w celu oszczędzenia sobie dużej ilości wolnej przestrzeni. Takie rozwiązanie nie zawsze się jednak sprawdza, zwłaszcza przy nieregularnych sypialniach. Wtedy najlepiej poszukać wnęki ściennej i jeśli taką znajdziemy, koniecznie zamontujmy tam łóżko. Może się okazać, że wybierając wnękę. mamy więcej miejsca w sypialni, niż w przypadku kąta.

Pomyśl o łóżku składanym

Jeśli masz mały metraż mieszkania, możesz pomyśleć o łóżku składanym. Istnieje sporo takich modeli. Jednym z najciekawszych jest komplet szafy i kanapy (narożnika), który zaledwie po wykonaniu kilku ruchów, może stać się wygodnym łóżkiem. Oczywiście rozwiązanie to sprawdzi się wyłącznie wtedy, jeśli funkcje salonu i sypialni pełni to samo pomieszczenie.

Wykorzystaj każdy wolny metr kwadratowy przestrzeni

Wystarczy trochę namysłu, by urządzić się nawet w małej sypialni. Jak? Przestrzeń pomiędzy łóżkiem a ścianami, możemy wypełnić dodatkowymi meblami, dekoracjami, bądź innymi praktycznymi elementami, które normalnie umieścilibyśmy gdzie indziej. Jeśli masz łóżko na nóżkach, dobrym pomysłem będzie… włożenie czegoś pod nie. Możesz też skorzystać ze starej, dobrej kanapy. W praktyce jednak, spanie na kanapie jest znacznie bardziej wymagające, niż we własnym łóżku.

Podsumowując, nawet urządzenie małej sypialni nie jest aż tak trudne. Zwłaszcza, jeśli umiemy wykorzystać każdą wolną przestrzeń, również tą, którą mamy pod łóżkiem (np. na nieużywane materace).