+48 754 673 457 [email protected]

Podstawowym elementem aranżacyjnym każdej sypialni, jest oczywiście łóżko. I choć wie o tym praktycznie każdy, to zakup odpowiedniego mebla już taki prosty nie jest. Co zatem zrobić, by łóżka do sypialni spełniały nasze oczekiwania i jak uchronić się przed niebezpieczeństwami, związanymi z ich nieprzemyślanym zakupem?

Po pierwsze – wymiary

Nietrudno się domyślić, że łóżko posiada przede wszystkim walory praktyczne i to w oparciu o nie winniśmy je kupować. Dlatego pierwszym, najważniejszym aspektem będzie wymiar łóżka. W przypadku mebli pojedynczych, ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 90 centymetrów. Z kolei podwójne łóżka do sypialni powinny mieć szerokość co najmniej 140 centymetrów. Jeśli chodzi o długość, to sprawa tu jest znacznie prostsza. Łóżko powinno być dłuższe od nas o około 20 centymetrów.

Jak powinno wyglądać łóżko?

Zaczynamy od podstaw, czyli od… nóżek, bądź też ich braku. Nóżki sprawią, że nasz mebel będzie wyglądał lekko, ale z kolei nie będzie aż tak stabilny. Z kolei konstrukcja skrzyniowa jest rozwiązaniem optymalnym, jeśli zależy nam stabilności i masywnej konstrukcji. To jednak nie wszystko. Materiał wykonania również się liczy. „Opcja metalowa” sprawdzi się zwłaszcza u alergików. Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby, warto kupić mebel drewniany (jeśli zależy nam na wytrzymałości, musi to być dąb).

jak ustawić łóżko?

Usadowienie łóżka jest zależne od tego, jak duża jest nasza sypialnia. Przy małych pomieszczeniach mebel powinien być stawiany przy jednej ze ścian. Z kolei większe sypialnie obligują nas do pozostawienia (przynajmniej z trzech stron) wolnego miejsca. Dzięki temu słanie pościeli będzie znacznie łatwiejsze a sam ruch w obrębie sypialni – płynniejszy.

Oczywiście samo łóżko nie jest tu jedyną, istotną kwestią. Bez takich dodatków jak chociażby materace, nie ma ono większego znaczenia. W kolejnym wpisie skupimy się na zasadach doboru odpowiedniego materaca. Jak zawsze, zapraszamy do komentowania naszych postów i podzielenia się informacjami na temat aranżacji i doboru elementów wyposażenia sypialni.