+48 754 673 457 [email protected]

Urządzenie sypialni to dość trudne zadanie. Zwłaszcza, że w tym pomieszczeniu spędzimy prawdopodobnie trzecią część naszego życia. Czy zatem warto oszczędzać na sypialnianym wyposażeniu i… jak urządzić ten niezwykły pokój? Na te pytania odpowiemy poniżej.

W naszym dzisiejszym wpisie przekażemy kilka interesujących projektów, które – mamy nadzieję – zainspirują do stworzenia własnej, niecodziennej sypialni. A więc, zaczynamy!

Projekt 1

W naszym pierwszym zestawieniu postanowiliśmy oprzeć aranżację sypialni na białej kolorystyce (typowe, nowoczesne wnętrze). Jej centralnym elementem jest oczywiście białe, szerokie łóżko. Projekt zakłada ułożenie paneli podłogowych o jasnobrązowej kolorystyce, nadającej wnętrzu charakteru.

W naszym projekcie nie może być jednak nudno. Nad łóżkiem zamontowaliśmy specjalną, piankową ściankę w kolorze szarym. Doskonale kontrastuje ona z pozostałą, opartą na bieli aranżacją. I choć samo łóżko jest białe, to umiejscowione na nim biało – szare poduszki, stanowią swoistą „strefę przejściową” pomiędzy bielą a szarością.

Projekt 2

W drugim projekcie wprowadziliśmy nieco ciepła. Podobnie jak w przypadku powyższego rozwiązania całość oparliśmy na bieli, jednak w drugim wariancie jest ich znacznie więcej. Pojawiają się one między innymi na samym łóżku a także… na ścianie przylegającej do jednego z krótszych boków. Postanowiliśmy ją wyłożyć cegłą klinkierową, która nadaje całości tak potrzebnego ciepła i minimalizuje efekt nowoczesności, który wciąż drażni tak wiele osób. Dzięki temu, uzyskane wnętrze jest znacznie bardziej przytulne.

Choć na pierwszy rzut oka obydwa projekty nie dzieli zbyt dużo, to jednak są one inne, zwłaszcza pod względem aranżacyjnym, ale też i psychologicznym. W dzisiejszym wpisie skupiliśmy się na dwóch rozwiązaniach aranżacyjnych. W kolejnych wpisach będziemy omawiać, jak łóżka do sypialni i zamontowane na nich materace, mogą wpłynąć na ogólne urządzenie pomieszczenia.

Jak zwykle zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.