+48 754 673 457 [email protected]

Łóżko z baldachimem kojarzy nam się przede wszystkim ze stylizacją dworkową lub pałacową. Nic w tym dziwnego – przecież każdy z nas zna przynajmniej jeden film (zwłaszcza historyczny), w którym można było coś takiego zobaczyć. Dziś jednak postanowiliśmy stworzyć coś niemożliwego – połączenie łóżka z baldachimem ze stylem nowoczesnym.

Prosta inspiracja, w której się zakochasz!

Najpierw zacznijmy od łóżka. Dobrym pomysłem będzie wybranie mebla o prostych, wręcz geometrycznych kształtach. Brak niepotrzebnych dodatków, jeszcze bardziej podkreśli nowoczesny styl całości. Postarajmy się też o mebel, który posiada w miarę wygładzoną fakturę. Na tym etapie, kolor nie jest jeszcze aż tak istotny. Zwłaszcza, że nasze łóżka do sypialni wcale nie muszą być zaaranżowane w stylu skandynawskim.

Co dalej?

Następnie warto pomyśleć o stelażu, który podtrzyma cały baldachim. W tym celu sprawdzą się rury w kolorze inox. Gładka faktura, połączona z oryginalnym, minimalistycznym designem sprawi, że również i ten element będzie zaaranżowany w sposób nowoczesny. Nie zapominajmy o tym, że przecież założeniem było stworzenie nowoczesnego łóżka, które będzie doskonale komponowało się z resztą pomieszczenia.

Czas na baldachim

Nowoczesne łóżka do sypialni z baldachimem, wcale nie muszą być otoczone nim ze wszystkich stron. Oczywiście całości aranżacji nowoczesnej sypialni nie zaburzy fakt wprowadzenia całościowego baldachimu, jednak warto pamiętać o tym, że w ten sposób znacznie potęgujemy efekt minimalizmu, tak charakterystycznego dla nowoczesnych wnętrz. Dlatego dobrym pomysłem jest wprowadzenie nakrycia, które będzie osłaniało łóżko tylko z góry i – ewentualnie – częściowo z przodu. Całość może być oparta na delikatnej konstrukcji, którą celowo pozbawimy jakichkolwiek zbędnych zdobień.

Podsumowanie

Nowoczesna sypialnia, w której znajduje się nowoczesne łóżko z baldachimem, może być zaaranżowana również u Ciebie. Zawsze jednak warto pamiętać o ciągłości aranżacyjnej i utrzymaniu odpowiedniej kolorystyki.