+48 754 673 457 [email protected]

Można odnieść wrażenie, że w ostatnich latach wielu inwestorów staje przed koniecznością wyboru pomiędzy nowoczesną sypialnią (najlepiej w stylu skandynawskim) a rozwiązaniami bardziej klasycznymi. W dzisiejszym poście, chcemy Wam zaproponować połączenie obydwu stylów.

Dlaczego warto postawić na hybrydę?

Połączenie stylu nowoczesnego i klasycznego w aranżacji sypialni ma dużo zalet, które czerpie zarówno z jednego, jak i drugiego sposobu zaaranżowania wnętrza. W przypadku wnętrz nowoczesnych, jest to rzecz jasna porządek, dużo jasnych barw i mnóstwo przestrzeni. Z kolei jeśli chodzi o wnętrza klasyczne, to wśród zalet wyróżniamy między innymi ciepłe i przytulne aranżacje. Jak połączyć obydwie metody zagospodarowania wnętrza sypialni?

Po pierwsze – łóżko i materac

Łóżko to najważniejszy element wystroju sypialni. W naszej inspiracji, postanowiliśmy posłużyć się dość oryginalnym rozwiązaniem, łączącym w sobie nowoczesną i skandynawską szarość, z miękkimi kształtami, tak charakterystycznymi dla klasyki.

Nasze łóżko posiada charakterystyczne, zaokrąglone kształty. Jednocześnie zostało wyposażone w dość gruby materac, kolorystycznie przypominający resztę łóżka. Dzięki temu, łóżko i materac tworzą jednorodną całość, tak specyficzną dla sprawdzonych metod aranżacyjnych.

Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednio dobranym meblu. W naszej inspiracji wykorzystaliśmy łóżko tapicerowane, które samo w sobie prezentuje się niezwykle przytulnie.

Po drugie – kolorystyka ścian

Odpowiednio zaaranżowana sypialnia, powinna być zawsze – pod względem aranżacyjnym – tłem dla naszego łóżka i materaca. Dlatego w naszej inspiracji postawiliśmy na jasnoszarą (w zasadzie kremową) kolorystykę ścian, stojącą w opozycji do czarnych i ciemnych dodatków (zasłon, dywanów i innych elementów dekoracyjnych).

Choć łóżka do sypialni zawsze pełnią dominującą (aranżacyjnie) rolę w tym pokoju, to nigdy nie można zapomnieć o odpowiednim zaaranżowaniu reszty pomieszczenia. W przeciwnym razie, kontrast ten może się przełożyć na nasze samopoczucie i komfort wypoczynku.