+48 754 673 457 [email protected]

Być może tytuł tego wpisu brzmi dość specyficznie. Udowodniono jednak, że usytuowanie łóżka względem otaczających ścian ma bardzo duże znaczenie w kontekście naszego charakteru. Oczywiście nie ma ono wpływu na to, jakimi ludźmi będziemy. Niemniej, to nasz charakter ma bardzo często wpływ na to, jak usytuujemy łóżko.

Usytuowanie odpowiednie dla osób pewnych siebie

Osoby o mocnym charakterze i pewne siebie, powinny usytuować łóżko na środku sypialni. Wtedy nie tylko dowiodą one swojego charakteru, ale też… będą miały znacznie łatwiejszy dostęp do łóżka. Jest to bardzo istotne zwłaszcza wtedy, gdy śpimy we dwoje.

Oczywiście umieszczenie łóżka w centrum świadczy również o tym, że lubimy być traktowani przez innych z szacunkiem. Chcemy być dostrzegani i pragniemy, by inni traktowali nas poważnie. To są cechy osób pewnych siebie, które znają swoją wartość.

Usytuowanie odpowiednie dla osób nieśmiałych

Łóżka do sypialni umieszczane w kątach (zwłaszcza w dużych pomieszczeniach), to z kolei sposób aranżowania sypialni, który jest charakterystyczny dla osób niezbyt pewnych siebie, bądź nawet nieśmiałych. Po pierwsze – nie jest to wygodne rozwiązanie, chyba, że preferujemy samotny sen. Po drugie, oznacza ono, że nie chcemy „być na świeczniku”. Po prostu wolimy swój własny kąt, niż stałe usadowienie w centrum.

Charakter a… małe pomieszczenie

Obydwa sposoby usytuowania łóżka sprawdzają się w przypadku, gdy sypialnia jest stosunkowo duża i pozwala na maksymalne „manewrowanie” łóżkiem. Zastanówmy się, więc, jak charakter będzie wpływał na naszą aranżację, przy założeniu, że mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem?

1. W przypadku osób pewnych siebie, łóżko będzie co prawda przylegać do ściany, lecz w taki sposób, by jego posiadacz mógł stale obserwować drzwi wejściowe.

2. Z kolei u osób, które nie są zbyt śmiałe, łóżko najprawdopodobniej zostanie umiejscowione odwrotnie, by nie narażać się na kontakt z wchodzącą osobą.

Podsumowując, choć nie jest to standardem, to jednak aranżacja łóżka w sypialni, ma duże znaczenie w kontekście charakteru.